1-4 LAT Kup bilet

 

Produkcja Wervelwind Ensemble oraz Muziekvoorstelling.nl.  

Ko-produkcja Festiwalu 2 Turven Hoog oraz Moving Academy of Performing Arts (MAPA) www.mapa.nl

 

Koncert ZWIER to niezwykły występ 5 muzyków, podczas którego dzieci wraz z rodzicami mogą doświadczać dźwięku jako przestrzennej przygody pobudzającej zmysły. Na scenie widzimy krąg, a w tym występie wszystko co okrągłe i wirujące będzie przekształcane w muzyczną i teatralną historię. Istotą jest tu muzykalność ruchu, a elegancki i dynamiczny język, aczkolwiek czasem "kanciasty" i prosty, służy jako przeciwwaga dla wszelkich okrągłości.

Muzycy kładą nacisk na autentyczność, żartobliwość i wirtuozerię, która przekłada się na słyszalną, widzialną i odczuwalną muzykę. Gra ciała, dźwięku i ruchu zaprasza publiczność do poetyckiej przygody. Dzieci i rodzice przeżywają doświadczenie, do którego mogą się odnieść i kontynuować je przenosząc na życie codzienne, tym samym wzmacniając więź między dzieckiem a rodzicem.

 

Pomysł: Wervelwind Ensemble
Muzyka: Toek Numan
Reżyseria oraz scenografia: Virág Dezsö i Ide van Heiningen (MAPA)
Reżyseria świateł: Ide van Heiningen

Muzyka:

Marieke Franssen – flet piccolo 

Stefanie Liedtke – fagot 

Douwe van der Meulen – obój

Rudi van Hest – klarnet 

Anneke Wensink – waltornia 

 

Czas trwania: 35 minut + 10 minut zabawy

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-4 lat

 

Info o teatrze

 

Zespół Wervelwind od wielu lat tworzy występy muzyczne i teatralne dla dzieci, m.in. muzykę na graną żywo dla młodej publiczności. Grupa chce zachęcić małe dzieci do odkrywania i lepszego poznawania otaczającego ich świata dźwięków. 

Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w wychowaniu dziecka. Rozwój umiejętności fizycznych, społecznych, poznawczych i sensorycznych jest stymulowany pozytywnie przez muzykę. Muzyka uczy również dzieci w naturalny sposób, jak komunikować się z własnym otoczeniem. 

Ważne jest, aby rodzice uczestniczyli w tym odkrywaniu. Udział w występach muzycznych może również i im przypomnieć, jak wspaniałe jest słuchanie muzyki na żywo. Zachęci dzieci i ich rodziców do wspólnego odkrywania, dzielenia się, a tym samym wzmacniania społecznej i emocjonalnej więzi między nimi. 

Ale muzyka to także zabawa. Wspólne śpiewanie piosenek lub słuchanie pięknych melodii wywołuje pozytywne uczucia. Im wcześniej dziecko tego doświadcza, tym lepiej! 

Wervelwind Ensemble chce zachęcić dzieci i rodziców do wyruszenia w podróż pełną przygód, tworząc spektakl muzyczny, który porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych w sposób estetyczny i emocjonalny.

 

muziekvoorstelling.nl