en

AKTUALNOŚCI

Żegnamy Włochów i spektakl "W innym świetle"

niedziela, 17 września 2017

Pierwszy weekend festiwalowy powoli się kończy.

czytaj więcej

Włoski teatr La Baracca - pierwsi na festiwalu TAKE PART IN ART!

poniedziałek, 4 września 2017

Pierwszy spektakl, który zagości na scenie Starej Prochowni 16 i 17 września w ramach drugiej edycji festiwalu TAKE PART IN ART to włoskie przedstawienie pt. "W INNYM ŚWIETLE".

czytaj więcej

OTWARTE LABORATORIUM TEATRU DLA ANIMATORÓW, ARTYSTÓW I PEDAGOGÓW

 

"LABORATORIUM TEATRU" to również program dla animatorów, artystów i pedagogów oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani poszerzaniem swoich umiejętności i kompetencji w posługiwaniu się językiem teatru oraz wzbogacaniem metod twórczej pracy z dziećmi. Warsztaty prowadzone będą przez aktorów, reżyserów, międzynarodowych ekspertów, praktyków i znawców zagadnienia. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zostanie uruchomiona dodatkowa grupa warsztatowa dla 25 animatorów i artystów.

OCZY, KTÓRE MÓWIĄ

Dla aktorów, ciało i głos to podstawowe narzędzia ekspresji i komunikacji z widzem. Jednak nie mniej ważne są oczy. Oczy pomagają  nam zobaczyć to czego nie ma, co nieuchwytne,  to co…

ŚWIATŁO I DŹWIĘK

Każdego ranka, delikatne, jasne światło wpadające przez okno, przerywa  nasz sen. Czasem budzi nas również dźwięk. Często staramy się powrócić do naszego przerwanego snu…

MUZYKA - ISTOTNY ELEMENT NARRACJI

Warsztat będzie dotyczył muzyki i teatru, dwóch dziedzin, które zawsze występują obok siebie i wzajemnie na siebie oddziałują. Muzyka jest niezwykle inspirującym narzędziem w…

TANIEC JAKO ARTYSTYCZNY I KULTUROWY JĘZYK KOMUNIKACJI

Podczas warsztatu przeprowadzimy analizę teoretyczną przedstawień dla najmłodszych widzów – w szczególności spektakli tanecznych – będziemy koncentrować się na rozwijaniu…
DZIEŃ GODZINY WARSZTAT PROWADZĄCY GRUPA MIEJSCE
wrzesień 2017
22.09 piątek 16:00 - 18:00 TANIEC JAKO ARTYSTYCZNY I KULTUROWY JĘZYK KOMUNIKACJI
Omar Meza
Omar Meza

Tancerz, choreograf, dyrektor artystyczny teatru Da.Te.Danza Company. Urodził się w Meksyku, gdzie studiował balet, taniec współczesny i improwizacę w “Espacio del Alba” (Mexico City). Kompozycji tańca i choreografii uczył się od Any Sokolov i Jeffa Duncan. Kariera artystyczna Omara Mezy rozwijała się w wielu krajach, min. w Gwatemali, Meksyku, Niemczech i Hiszpanii, gdzie pracował najpierw jako solista, a później jako choreograf. Omar Meza jest twórcą teatru Da.Te.Danza oraz autorem licznych warsztatów, kursów i zajęć choreograficznych, a także spektakli teatralnych skierowanych do rożnych grup odbiorców: dorosłych i dzieci, artystów i pedagogów.

grupa C Stara Prochownia
SCEK
październik 2017
07.10 sobota 15:00 - 18:00 MUZYKA - ISTOTNY ELEMENT NARRACJI
Bruno Cappagli
Bruno Cappagli

Aktor, reżyser, dyrektor artystyczny bolońskiego teatru La Baracca -Testoni Ragazzi. Od wielu lat realizuje spektakle teatralne dla najmłodszych dzieci pokazywane i doceniane na całym świecie min. w Austrii, Belgii, Brazylii, Portugalii, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Argentynie, Irlandii. Zaangażowany w wiele międzynarodowych przedsięwzięć min. w projekt AFRICA MEETS EUROPE. W 2014 roku w ramach tego projektu Bruno podróżował ze swoim spektaklem „Mały Słonik” przez Zambię prezentując go setkom dzieci, dla których prawdopodobnie było to pierwsze spotkanie z teatrem w ogóle. Bruno Cappagli jest autorem licznych warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży, ale także dla nauczycieli i artystów, które inspirują, rozwijają teatralną wrażliwość i wyobraźnię.

grupa C SCEK,
s. 226
listopad 2017
03.11 piątek 15:00 - 18:00 ŚWIATŁO I DŹWIĘK
Andrea Buzzetti
Andrea Buzzetti

Aktor, współtwórca spektakli bolońskiego teatru La Baracca -Testoni Ragazzi. Rozpoczynał pracę jako pomoc techniczna, z czasem zaczął również grać w spektaklach. Od wielu lat realizuje spektakle teatralne dla najmłodszych dzieci pokazywane i doceniane na całym świecie min. w Austrii, Belgii, Brazylii, Portugalii, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Argentynie, Irlandii. W 2007 roku rozpoczął realizację projektu "Teatr i światło", który koncertruje sie na badaniu interakcji dzieci ze światłami teatralnymi. Jest twórcą, reżyserem i aktorem w spektaklach "ON-OFF" oraz "Spot", w których główną rolę odgrywa światło. 

grupa C Stara Prochownia
SCEK

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 

  1. Udział w warsztatach jest płatny. Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie – 120zł płatne z góry na konto Fundacji Teatru Małego Widza, w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przesłanego mailowo ze strony Teatru.

 

  1. Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego poniżej.

 

  1. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

  1. Warsztaty odbywają się według harmonogramu, zamieszczonego w zakładce KALENDARZ.

 

  1. Każdy uczestnik bierze udział w zajęciach z grupą, do której został zapisany. Nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach innej grupy oraz odrabiania zajęć. Koszt uczestnictwa w warsztatach nie podlega zwrotowi.

 

  1. Uczestnicy zobowiązani są do punktualnego przybycia na zajęcia.

 

  1. Uczestników obowiązuje wygodne zmienne obuwie oraz wygodny strój.

 

  1. Wszystkie warsztaty tłumaczone będą na język polski.

 

  1. Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na fotografowanie i filmowanie uczestników przez osobę upoważnioną z ramienia teatru oraz użycie wizerunku uczestników warsztatów w materiałach promocyjnych Festiwalu.

Pliki do pobrania